Monitoring serwerowni i szaf teletechnicznych (czujniki, mierniki, zestaw monitoringu serwerowni i wiele innych)

Monitoring serwerowni i szaf teletechnicznych jest kluczowym czynnikiem dla zapewnienia ciągłości działania firmy. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwerowni, niezbędne jest stałe monitorowanie warunków środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność, wycieki lub zalania. Czujniki temperatury, wilgotności, dymu i jednostki do monitoringu serwerowni pozwalają na stałą kontrolę warunków środowiskowych w czasie rzeczywistym oraz na informowanie o powstałym zagrożeniu. W ofercie dostępnych jest wiele urządzeń do monitoringu serwerowni i szaf teletechnicznych, takich jak kontroler infrastruktury teleinformatycznej, monitoring infrastruktury IT, monitoring temperatury i wilgotności, termometr IP, zestaw monitoringu serwerowni, listwa zasilająca, kontroler zasilania, konwerter pomiarowy, miernik temperatury i wilgotności oraz wiele innych

Czym jest i na czym polega monitoring serwerowni?

Monitoring serwerowni to ważny element utrzymania odpowiedniej kondycji sprzętu. Niewłaściwe warunki środowiskowe, takie jak ekstremalne temperatury, zbyt wysoka wilgotność lub wycieki wody, mogą stanowić poważne zagrożenie dla urządzeń znajdujących się w serwerowni. Właściwie dobrany system monitoringu serwerowni zapewnia utrzymanie odpowiednich parametrów, w tym właściwej wentylacji, rozkładu pomieszczenia i przepływu powietrza.

Jak działa monitorowanie serwerowni? Poznaj najważniejsze obszary działania.

Monitorowanie serwerowni polega na utrzymywaniu na tym samym poziomie określonych parametrów, które zapewniają, że urządzenia elektroniczne pracują w najbardziej komfortowych dla siebie warunkach. System monitoringu na bieżąco kontroluje poziom wilgoci powietrza i temperaturę powietrza oraz bada inne warunki, mogące mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie serwerów i innych obiektów. W przypadku odchyleń od normy, system monitorowania informuje odpowiednie osoby, co umożliwia szybką reakcję i zapobiega poważnym konsekwencjom.

Jak zadbać o monitorowanie temperatury w serwerowni? Jakie urządzenia do tego wybrać?

W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury w serwerowni, można wykorzystać różne urządzenia, w zależności od budżetu, stopnia skomplikowania infrastruktury oraz specyfiki działania przedsiębiorstwa. Dostępne są między innymi czujniki temperatury i wilgotności, urządzenia do regulacji klimatyzacji, a także specjalistyczne rozwiązania, takie jak chłodzenie wodne. W sklepie internetowym znajdują się produkty, które pozwolą na profesjonalne monitorowanie i kontrolowanie temperatury, poziomu wilgotności oraz wielu innych istotnych parametrów serwerowni.

Monitoring serwerowni

Konwerter pomiarowy 1-Wire Inveo OW EXPLORER Konwerter pomiarowy 1-Wire Inveo OW EXPLORER
Producent: Inveo
Cena: 879,00 zł (netto: 714,63 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Monitoring warunków środowiskowych Room Alert 32E Monitoring warunków środowiskowych Room Alert 32E
Cena: 5 752,00 zł (netto: 4 676,42 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Termometr online Room Alert 3S Termometr online Room Alert 3S
Cena: 1 742,00 zł (netto: 1 416,26 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

KONTAKT Z NAMI:

 +48 698 153 332  

info@chipelectronics.com 

Waluty
Wersje językowe
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl