Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czujniki kontaktronowe

Czujniki kontaktronowe, inaczej magnetyczne składają się z magnesu oraz kontaktronu. Działają one na zasadzie takiej, że do chwili, kiedy kontaktron znajduje się w polu magnetycznym, obwód jest zamknięty albo otwarty, natomiast kiedy kontaktron znajdzie się poza zasięgiem pola magnetycznego, obwód otwiera się albo zamyka. Kontaktrony w prosty sposób dają detekcję na niewielkie odległości. Czujniki pola magnetycznego tego typu posiadają styki zwierane w momencie wykrycia tłoka z magnesem.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju najwyższej jakości czujnik kontaktronowy marki Vutlan. Oferujemy analogowy czujnik kontaktronowy VT11 (OUT), który jest dedykowany urządzeniom Vutlan. Ponadto, nasz czujnik może być używany razem z innymi urządzeniami np.: dla przełączenia on/off w klimatyzatorach. W naszym e-sklepie znajdziesz wszystko to co niezbędne do profesjonalnego wyposażenia biura, serwerowni lub innego pomieszczenia.

Czujniki kontaktronowe – czym są i jak działają?

Czujniki kontaktronowe są łatwymi w obsłudze i niezwykle skutecznymi magnetycznymi czujnikami otwarcia okna lub drzwi. Czujniki kontraktowe są również częścią systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Każdy kontaktron składa się z dwóch elementów takich jak: magnes oraz rurki.  Czujniki kontaktronowe informują niezwłocznie o niepożądanym otwarciu okna lub drzwi. Uruchamiają one alarm, który działa w chwili przerwania obwodu elektromagnetycznego. Są to urządzenia, które z maksymalny sposób ochraniają dom czy mieszkanie przed nieprzewidzianą przez człowieka sytuacją.

Jakie są zalety stosowania kontaktronu?

Kontaktronowy czujnik okienny czy drzwiowy to doskonały sprzęt ochraniający obiekt budowlany przed wtargnięciem intruza. Zainstalowanie uniwersalnych kontaktronowych czujek uruchamia alarm informujący o niepożądanej sytuacji. W ten sposób można zabezpieczyć drzwi i okna, ale również garaż czy w przypadku dużych przedsiębiorstw − bramy przemysłowe czy magazyny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

KONTAKT Z NAMI:

 +48 698 153 332  

info@chipelectronics.com 

Waluty
Wersje językowe
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl