Pomiar temperatury i wilgotności w magazynie z alarmami email
Pomiar temperatury i wilgotności w magazynie z alarmami email

Monitoring temperatury i wilgotności w magazynie

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam ciekawy sposób monitorowania temperatury lub temperatury i wilgotności w magazynie przy użyciu czujników marki Papouch.

Magazyn to newralgiczne miejsce, w którym przechowywane są towary, prefabrykaty i inne towary lub substancje wrażliwe na poziom temperatury i wilgotności. Dlatego też kontrola tych parametrów jest tak istotna. Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie.

Jakie rejestratory wybrać?

Linia termometrów i termohigrometrów TQS3 oraz THT2 Papouch odpowiada na tą potrzebę.

 

  • Termometr TQS3O który idealnie nadaje się do pracy na zewnątrz lub w pomieszczeniu o trudnych warunkach środowiskowych. Wyposażony w obudowę IP65 zapewnia odpowiednią trwałość i skuteczność pomiaru temperatury.
  • Termometr TQS3I oraz termo higrometr THT2I to urządzenia pozwalające na skuteczny pomiar wewnątrz pomieszczeń. Świetnie nadają się ona do każdego rodzaju pomieszczeń, w których nieustanny monitoring jest bardzo ważny.
  • Papouch THT2 wraz z sondą temperatury lub temperatury i wilgotności, to bardzo dobre rozwiązanie dla pomiarów temperatury, gdzie sonda musi być oddalona od jednostki głównej. Standardowe długości kabla to 1m, 3m, 5m, 10m. Istnieje również możliwość zamówienia długości 15 i 20 metrów. Możemy dopasować długość okablowania do Twoich indywidualnych potrzeb.
  • Papouch TQS3P to termometr przylgowy, idealnie nadający się do pomiarów temperatury na rurze. Jest to sprzęt wprost stworzony do takich warunków.

Łatwy sposób na integrację z innymi urządzeniami elektronicznymi

Ze wszystkich czujników można utworzyć inteligentny system z interfejsem Ethernet za pomocą bramki TME Multi. Czujniki można połączyć do 1200m dzięki właściwości magistrali RS485 (maksymalna ilość urządzeń 32). Tak skomponowany system zapewnia monitoring wielu punktów magazynu, ale również wyśle ostrzeżenie odpowiednio wcześnie, aby uchronić przechowywane towary. Jest to sprzęt, który szybko i łatwo da Ci znać o powstałym problemie. Ponadto, dzięki niemu będziesz miał możliwość kontrolowania wielu urządzeń w tym samym czasie.

TME Multi to autonomiczny system monitoringu temperatury i wilgotności komunikujący się niezależnie z czujnikami połączonymi na linii RS485. Pomiary przesyłane są później na serwer. TME Multiumożliwia ustawienie wartości granicznych, dla których później wysyła alarmy email, dlatego też oprócz funkcji pomiarowej, pełni on funkcję ochronną przed zbyt wysokim poziomem temperatury lub temperatury i wilgotności. Opcja e-mail daje Ci również możliwość szybkiej reakcji bez względu na to, gdzie przebywasz. Masz kontrole nad warunkami panującymi w serwerowni z dowolnego miejsca na ziemi.

Zmierzone pomiary temperatury i wilgotności mogą być pozyskiwane za pomocą protokołu HTTP GET, ale również mogą być eksportowane w formie pliku XML. Kolejną zaletą jest 3 letnia gwarancja producenta. Produkt ten jest wstanie zapewnić Ci ochronę bez przerwy.

KONTAKT Z NAMI:

 +48 698 153 332  

info@chipelectronics.com 

więcej więcej
Waluty
Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl