Pomiar temperatury i wilgotności w magazynie z alarmami email
Pomiar temperatury i wilgotności w magazynie z alarmami email

Monitoring temperatury i wilgotności w magazynie

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam ciekawy sposób monitorowania temperatury lub temperatury i wilgotności w magazynie przy użyciu czujników marki Papouch.

Magazyn to newralgiczne miejsce, w którym przechowywane są towary, prefabrykaty i inne towary lub substancje wrażliwe na poziom temperatury i wilgotności. Dlatego też kontrola tych parametrów jest tak istotna.

Jakie rejestratory wybrać?

Linia termometrów i termohigrometrów TQS3 oraz THT2 Papouch odpowiada na tą potrzebę.

 

  • Termometr TQS3O idealnie nadaje się do pracy na zewnątrz lub w pomieszczeniu o trudnych warunkach środowiskowych. Wyposażony w obudowę IP65 zapewnia odpowiednią trwałość i skuteczność pomiaru.
  • Termometr TQS3I oraz termohigrometr THT2I to urządzenia pozwalające na skuteczny pomiar wewnątrz pomieszczeń. Są one wystarczające do większości pomieszczeń.
  • Papouch THT2 wraz z sondą temperatury lub temperatury i wilgotności, to bardzo dobre rozwiązanie dla pomiarów, gdzie sonda musi być oddalona od jednostki głównej. Standardowe długości kabla to 1m, 3m, 5m, 10m. Istnieje również możliwość zamówienia długości 15 i 20 metrów.
  • Papouch TQS3P to termometr przylgowy, idealnie nadający się do pomiarów temperatury na rurze.

Łatwy sposób na integrację

Ze wszystkich czujników można utworzyć  inteligentny system z interfejsem Ethernet za pomocą bramki TME Multi. Czujniki można połączyć do 1200m dzięki właściwości magistrali RS485 (max. ilość urządzeń 32). Tak skomponowany system zapewnia monitoring wielu punktów magazynu, ale również wyśle ostrzeżenie odpowiednio wcześnie, aby uchronić przechowywane towary.

TME Multi to autonomiczny system monitoringu temperatury i wilgotności komunikujący się niezależnie z czujnikami połączonymi na linii RS485. Pomiary przesyłane są później na serwer. TME Multiumożliwia ustawienie wartości granicznych, dla których później wysyła alarmy email, dlatego też oprócz funkcji pomiarowej, pełni on funkcję ochronną przed zbyt wysokim poziomem temperatury lub temperatury i wilgotności.

Zmierzone pomiary temperatury i wilgotności mogą być pozyskiwane za pomocą protokołu HTTP GET, ale również mogą być eksportowane w formie pliku XML. Kolejną zaletą jest 3 letnia gwarancja producenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl