Jak sterować domem? Poznaj 5 inteligentnych rozwiązań
Jak sterować domem? Poznaj 5 inteligentnych rozwiązań

Jak działa system inteligentnego domu?

Główny układ sterujący modułami nazywany jest centralką (HCL). Centralka odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego systemu. Poszczególne elementy wykonawcze – sensory i aktory, instalowane są wszędzie tam, gdzie chcesz osiągnąć efekt automatyzacji. Montaż tego typu systemu jest prosty, a możliwość sterowania za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu umożliwia zarządzanie domem z każdej części świata.

Jak sterować domem? Poznaj 5 inteligentnych rozwiązań

A oto kilka inteligentnych rozwiązań dla Twojego domu:

Sterowanie światłem – włącz i wyłącz kiedy chcesz

Romantyczny klimat podczas kolacji z ukochaną osobą, brak konieczności wstawania z kanapy podczas oglądania filmu to zaledwie kilka przykładów przemawiających za instalacją tego ułatwienia. Sprzęt ten składa się z centralki HCL oraz trzech modułów Double Switch dając możliwość sterowanie światłem na zasadzie włącz i wyłącz czy elementów KeyFob oraz Dimmer. Dzięki nim masz możliwość regulacji natężenia światła i sprawdzania na bieżąco poboru energii. W zaledwie kilka chwil możesz rozjaśnić lub przyciemnić każde pomieszczenie jednym ruchem.

Sterowanie roletami wewnątrz i zewnątrz domu

Inteligentne rozwiązania mogą Cię również wyręczyć w sterowaniu roletami domowymi. Wystarczy kilka specjalistycznych elementów, żeby szybko i sprawnie odsłonić lub zasłonić rolety. Ponadto, oprócz podstawowych funkcji – jak zasuwanie i rozsuwanie, włączanie światła, gdy żaluzja się zamyka – możesz również za pomocą KeyFob regulować różne poziomy położenia rolet. Jeżeli jesteś miłośnikiem pełnej automatyzacji z pewnością zadowoli Cię możliwość zaprogramowania urządzenia tak, żeby żaluzje same rozsunęły się o konkretnej godzinie, powoli wpuszczając światło do Twojego domu.

Sterowanie garażem

Możesz też zautomatyzować swój garaż. Do całkowitej optymalizacji pomieszczenia garażowego niezbędna jest centralka HCL, KeyFob, DW Sensor, czyli czujnik zbliżeniowy, który poinformuje Cię o ewentualnym włamaniu, a także czujnik CO Sensor – usuwający ryzyko zaczadzenia oraz Roller Shutter i Double Switch, dzięki którym masz kontrolę nad wybranymi urządzeniami np. drzwiami garażowymi.

Zabezpieczenie przez złodziejami

Jeżeli chcesz stworzyć bezpieczny i nowoczesny dom warto abyś wyposażył go w system antywłamaniowy, który skutecznie odstrasza potencjalnych intruzów. O kwestie bezpieczeństwa bliskich i posiadanego mienia warto dbać. Możesz np.: wyposażyć kuchnię w czujniki dymu, łazienkę w czujniki zalania i temperatury oraz sensory ruchu, wykrywające niepożądane zdarzenia takie jak np.: włamania. Dodatkowo, za pomocą Double Switch możesz zdalnie sterować sprzętami czy nawet zarządzać zasilaniem. Pełna automatyzacja wymienionych modułów sprawia, że w momencie wykrycia zagrożenia, system od razu Cię o tym poinformuje.

Inteligentne oszczędzanie

Dom inteligentny to nie tylko rozwiązania podnoszące jakość życia, lecz przede wszystkim sposób na oszczędności. Jak wiadomo, współczesne mieszkania są pełne rozwiązań, których funkcjonowanie zwiększa wysokość rachunków za energię. Istnieje wiele modeli urządzeń, które poinformują Cię o poborze energii, po to abyś mógł wyeliminować najbardziej energochłonne sprzęty. Statystyki i dostęp do historii umożliwiają monitoring wszystkich procesów i przyczyniają się do generowania oszczędności. To skuteczny sposób na rozsądne i ekonomiczne wydatki.

Obecnie zaawansowana technologia ułatwia życie. Oprócz niesamowitego komfortu, jest to również bezpieczne i oszczędne rozwiązanie, w które warto zainwestować.

Bezpłatny kurier powyżej 500 zł

Gwarancja zadowolenia - nielimitowany zwrot 30 dni

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl